Міжнародний фестиваль

єврейської музики

ПРЕС-РЕЛІЗ
ІХ Міжнародного фестивалю єврейської музики «LvivKlezFest-2017»

15 травня – 4 червня, Львів
З кожним роком фестиваль єврейської культури у Львові стає все більш популярним як серед виконавців з усього світу, так і серед глядачів, які заради цієї події спеціально приїжджають до Львова. Цього року «LvivKlezFest-2017» триватиме цілих 3 тижні, в його рамках пройде понад 20 культурних заходів у різних куточках міста, в яких візьмуть участь виконавці з 10 країн світу, а завершить усе грандіозний Гала-концерт просто неба на пл. Ринок.  
Розпочнеться Фестиваль 15 травня двома колоритними подіями: відкриттям у Львівському історичному музеї виставки «Раритети єврейської спадщини», де можна буде побачити предмети іудаїки із приватних колекцій та запасників львівських музеїв, які виставляються дуже рідко, та святковим концертом, що відбудеться у Італійському дворику за участю Оркестру єврейської музики під керівництвом Лева Фельдмана з м.Чернівці (обидві події – пл.Ринок, 6, 14.00-16.00; прес-конференція там же – о 13.00).
У рамках Фестивалю пройдуть ще дві унікальні виставки: «Гебрейський світ» (з колекції Львівської національної галереї мистецтв; експозиція там же) та фотовиставка «Євреї, котрі прославили Львів», яка буде інстальована просто неба на Просторі трьох синагог (що на пл.Арсенальній, 5) - її зможуть подивитися усі, хто прогулюватиметься єврейським кварталом цими днями. Окрім того, на цій же ж площі 02.06 просто неба відбудеться Концерт-молитва, присвячений пам'яті євреїв Львова (початок о 14.00).
Ще чотири надзвичайно цікавих концерти відбудуться протягом Фестивалю у Першому театрі для дітей та юнацтва - колишньому Єврейському театрі, та один – у Львівській національній музичній академії ім. Лисенка (див. Програму). Також на Фестивалі для знавців та аматорів пройдуть два музичних воркшопи та один танцювальний. Окрім того, шанувальникам театрального мистецтва буде цікавою вистава «Напередодні темряви» (за Бертольдом Брехтом) львівського аматорського театру «Дебют» (при ВЄБФ «Хесед-Ар'є»). А для малечі – дитяче свято «Цигеле-мигеле» у Парку культури (27.05 о 12.00) з концертом, розвагами, майстер-класами та кулінарним шоу від кафе "Єрусалім".
Львів'ян та гостей міста чекають п'ять пішохідних екскурсій (українською та англійською) у різні дні роботи Фестивалю, до яких зможуть долучитися усі бажаючі, хто хоче краще знати єврейську історію міста Лева (див. Програму). Традиційним завершення Фестивалю «LvivKlezFest-2017» стане феєричний гала-концерт «Мазл Тов!», який відбудеться 4 червня просто неба на пл. Ринок майже протягом цілого дня (13.00-22.00). Глядачі побачать костюмовану ходу, зможуть взяти участь у танцювальному майстер-класі, а також почути зірок клезмерської музики та співу, які приїдуть до Львова з різних куточків України, Ізраїлю, США, Великобританії, Австрії, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Словаччини, Росії.
 
Цьогорічні учасники Фестивалю «LvivKlezFest-2017»:

Програма, події, новини та учасники Фестивалю – http://www.klezfest.lviv.ua/ua/https://www.facebook.com/lvivklezfest/
Організатор IX Міжнародного фестивалю єврейської музики «LvivKlezFest-2017» – Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар'є» http://www.hesed.lviv.ua

Генеральні спонсори фестивалю «LvivKlezFest – 2017»:
 • Американський Єврейський Об'єднаний Розподільчий Комітет «ДЖОЙНТ»,
 • Львівська Міська Рада,
 • Посольство Держави Ізраїль в Україні,
 • Почесне консульство Держави Ізраїль у Львові,
 • Почесне консульство Австрії у Львові.
Партнери фестивалю «LvivKlezFest – 2017»:
 • Компанія «Холдинг емоцій «!FEST»,
 • кафе «Єрусалім»
 • Львівський історичний музей
 • Національна галерея мистецтв
Інформаційна підтримка: 
 • Філія ПАТ «НСТУ» Львівська регіональна дирекція (ТРК Львів),
 • YouTube Channel "Lviv4You"
Замовлення запрошень та запрошень для преси - тел. 238-98-69; моб. 0980954875 (Ольга Фадеева)
 

"Проведення фестивалів у Львові загалом та події IX Міжнародного фестивалю єврейської музики "LvivKlezFest-2017" розширюють розуміння мультикультурності нашого міста"
Адель Діанова